FaniMani logo

NASZE PUBLIKACJE

Piosenka z dobrym przekazem” – wynik warsztatów hip-hopowych, które poprowadził Arci dla dzieci i wolontariuszy ze Stowarzyszenia:

 

Książeczka która ma pomóc w otwarciu się ludzi pełnosprawnych, na zrozumienie i przyjęcie dzieci z trisomią 21.

Dzięki tym działaniom nasze dzieci spotkają się z ludzką życzliwością i wyrozumiałością, a my rodzice z nadzieją będziemy mogli patrzeć w ich przyszłość.

Czytaj więcej

Zespół DOWNA

I stało się. Po dziewięciu miesiącach oczekiwania maleństwo pojawiło się na świecie. Właśnie dowiedzieliście się że, Wasze długo oczekiwane Dziecko jest nie w pełni zdrowe. Słyszycie słowa ” podejrzenie zespołu Downa”. Towarzyszą Wam przeróżne emocje, złość miesza się z niedowierzaniem, smutkowi towarzyszy ogromna bezsilność. Często postanowienie ” udowodnię, że jest inaczej”. To trudny, bardzo trudny okres. Wasze Dziecko będzie trwale niepełnosprawne, będzie potrzebowało Waszej pomocy.

Tak jak wielu innych rodziców w podobnej sytuacji możecie nie radzić sobie z własnymi przeżyciami. Nie jesteście sami – pamiętajcie! To dobry moment, aby rozmawiać – z psychologiem, z innymi rodzicami, którzy rozumieją Waszą rozpacz.

Wasze Dziecko potrzebuje i będzie potrzebowało całej miłości i wsparcia jakie możecie mu ofiarować. Jest „inne”, zawsze takie będzie – ale jak każde Dziecko na świecie chce być przytulane, brane na ręce, całowane po stópkach, chce słyszeć swoich najbliższych i słowa zapewniające o bezwarunkowej miłości. To malutki, bezradny człowiek zagubiony w bezmiarze świata, potrzebujący swoich Rodziców.