FaniMani logo

NASZE PUBLIKACJE

Piosenka z dobrym przekazem” – wynik warsztatów hip-hopowych, które poprowadził Arci dla dzieci i wolontariuszy ze Stowarzyszenia:

 

Książeczka która ma pomóc w otwarciu się ludzi pełnosprawnych, na zrozumienie i przyjęcie dzieci z trisomią 21.

Dzięki tym działaniom nasze dzieci spotkają się z ludzką życzliwością i wyrozumiałością, a my rodzice z nadzieją będziemy mogli patrzeć w ich przyszłość.

Czytaj więcej

Nasze publikacje

 

Piosenka z dobrym przekazem

Teledysk jest wynikiem trzydniowych warsztatów hiphopowych dla dzieci i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie serce” z Bielska-Białej, które odbyły się w listopadzie w 2021 r. Warsztaty poprowadził i wspólnie z dzieciakami zaśpiewał Artashes Baroyan ARCI, tańca uczył Dawid Falędysz ALIEN BSC, a całość nagrał i zmontował Marcin Barcz z Studio Planeta.
Miejsca na warsztaty użyczyło nam Szkolne Schronisko Młodzieżowe im. Bolka i Lolka w Bielsku-Białej.

KAŻDY MA COŚ CZEGO NIE MA INNY KTOŚ

Książeczka która ma pomóc w otwarciu się ludzi pełnosprawnych,
na zrozumienie i przyjęcie dzieci z trisomią 21.

Dzięki tym działaniom nasze dzieci spotkają się z ludzką życzliwością i wyrozumiałością,
a my rodzice z nadzieją będziemy mogli patrzeć w ich przyszłość.

Publikacje internetowe, radiowe i prasowe o nas


Zarząd Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce” składa serdecznie podziękowania Prezydentowi Miasta Panu Jackowi Krywultowi, za umożliwienie wystawienia spektaklu Down_us na scenie Teatru Polskiego oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej Panu Andrzejowi Rubinkiewiczowi za użyczenie biblioteki szkolnej na warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Wywiad z reżyserem spektaklu Dariuszem Starczewskim i aktorką Anną Graczyk – prowadzącymi warsztaty dla dzieci i dorosłych

Wywiad z Małgorzatą Martyniak – Prezesem Stowarzyszenia „Wielkie Serce”

Wypowiedzi widzów po spektaklu


07.06.2013 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Widok 12 w Bielsku-Białej odbył się festyn na zakończenie projektu „Wielkie Serce w przedszkolu” współfinansowany przez „Fundację Auchan na Rzecz Młodzieży”.

www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/24970/wielka-lekcja-tolerancji

www.um.bielsko.pl/aktualnosc-2881-podsumowano_projekt_wielkie_serce.html


W dniach 28-29.09.2012 w Park Hotelu Vienna odbyła się konferencja pedagogiczna „W kierunku inkluzji – miejsce dziecka z zespołem Downa w przedszkolu i szkole ogólnodostępnej”.

Relacja z konferencji w Bielskiej Telewizji Internetowej – www.tv.bielsko.biala.pl


05.12.2012 w DK Włókniarzy w Bielsku-Białej odbyło się zorganizowane wspólnie z CH Auchan spotkanie z Mikołajem, w którym wzięły udział dzieci z naszego stowarzyszenia, dzieci pracowników Auchan i dzieci z przedszkola nr 49, które uczestniczą w projekcie „Wielkie Serce w przedszkolu”.

Relacja radia Bielsko


Festyn z okazji „Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa”.

21.03.2013 w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Klasztornej 21 odbył się festyn z okazji „Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa” organizowany przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu „Wiosenne zabawy kulturalne” – kampania społeczno-kulturalna promująca integrację osób niepełnosprawnych z okazji „Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa” współfinansowany przez Zarząd Powiatu Bielskiego.

Przemówienie Pani Małgorzaty Handzlik – Poseł do Parlamentu Europejskiego

Relacja portalu www.bielsko.biala.pl


06.07.2010: Audycja w radiu eM

„Rozwiń skrzydła. Jak radzić sobie z naszymi uczuciami i towarzyszącym nam coraz częściej stresem? Po co człowiekowi pasje i zainteresowania? W jaki sposób budować relacje ze swoimi najbliższymi? Na te i podobne im pytania w magazynie psychologicznym co tydzień próbują szukać odpowiedzi Joanna Raś i Aneta Kuberska-Bębas wraz z zaproszonymi gośćmi.”

Tym razem tematem przewodnim audycji, w której uczestniczyli członkowie naszego stowarzyszenia, było pojawienie się w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

Posłuchaj:

Audycja część 1

Audycja część 2

Audycja część 3